? Tıp ve Mimarlık Deneme Sınavlarımız Başladı!

Tıp ve mimarlık deneme sınavlarımız başladı!

İtalya’da her sene Eylül ayında yapılan tıp ve mimarlık devlet sınavlarına hazırlanabilmeniz için derlediğimiz deneme sınavları Mart ayı itibariyle başlamıştır. Randevunuzu alarak bu deneme testlerine katılabilir, aldığınız sonuçlara göre çalışmalarınızı eksikleriniz doğrultusunda düzenleyebilirsiniz.

Sınavlar hakkında
IMAT ve mimarlık sınavı, İtalya’da tıp ve mimarlık eğitimi alabilmeniz için her sene Eylül ayında yapılan test şeklindeki sınavlardır. Tıp ve mimarlık bölümlerinde okumayı düşünenlerin, merkezi olarak yapılan bu sınavlara girmeleri gerekir. Yılda bir kere düzenlenen sınavlar, tüm ülkede aynı gün ve aynı saatte yapılır. Alınan puan tüm üniversiteler için geçerlidir. Sınava gireceğiniz yer, ilk tercihiniz olan üniversitenin kampüsü olarak belirlenir.


IMAT sınav konuları: Genel kültür, mantık, biyoloji, kimya ve mat-fizik şeklindedir.

Mimarlık sınav konuları: Mantık, matematik, fizik, sanat tarihi, dünya tarihi, genel kültür, mimarlık tarihi, görsel algı ve teknik çizim bilgisi.

Deneme sınav randevusu almak ve diğer detayları öğrenmek için 0212 347 47 13 numarasını arayarak veya bilgi@pianeta-italia.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

www.pianeta-italia.com

 

  Bilgi İçin Hemen Arayın