? İtalya'da Mutfak Kursları - Pianeta Italia

İtalya'da Mutfak Kursları


Dünyanın en ünlü mutfaklarından biri olan italyan mutfağı özellikle pizza, makarna, peynir çeşitleri, hakiki zeytinyağı ve tabii şaraplarıyla tanınır.
İtalya yemek kültürü en gelişmiş ülkelerden biri. Makarnaya serpilen Parmesan peyniri, pizzada kullanılan Mozzarella ve ricotta (bir çeşit lor peyniri) dünyaca bilinen lezzetlerdir.

İtalya'da gastronomi üzerine çeşitli kurslar mevcuttur. 

 Uluslararası İtalyan Mutfağı Okulu olan ALMA, İtalyan yemekleri, içecekleri ve ikram sektöründe dünyanın önde gelen eğitim ve öğretim merkezi olarak tanınmaktadır.
 ALMA, Colormo'nun Ducal Sarayı'ndaki Food Valley'in kalbinde yer almaktadır: 2015 yılında Unesco tarafından gastronominin yaratıcı kenti ilan edilen Parma'ya birkaç kilometre uzaklıktadır.

 Okul 20'den fazla öğretmen ekibiyle, yedi eğitim odası, iki pasta mutfağı, bir eğitim restoranı, dört demo odası ve öğrencilere erişim imkânı sağlayan bir kütüphane dahil olmak üzere 5000 metrekarede 120'nin üzerinde aşçı ve akademisyenle işbirliği içindedir.

 Yabancı öğrencilere sunduğu kurslar;

Alma Culinary Master Programı
 İtalyan Mutfak master programı iki kısımdan oluşur ve toplamda bir yıl sürer. Temelden başlayarak, ileri seviyeye kadar ilerler, tam ve profesyonel bir İtalyan mutfağında çalışma deneyimi sunar. Öğrenciler uygulamalı egitimin yanı sıra öğretmenler eşliğinde İtalya’nın en önemli gıda&şarap üreticileri ve gıda pazarlarını ziyaret ederler. Bu, uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir İtalyan mutfak master programıdır: İtalyan mutfağını ayrıcalıklı bir bakış açısıyla yaşamak, ALMA şef eğitmenleri ile en iyi gelişmiş teknikleri öğrenmek, eğitim dersleri sırasında mükemmel hammadde ile çalışmak, en ünlü İtalyan şeflerle tanışmak, bölge gezileri sırasında tipik bölgesel ürünleri keşfedip tadabilmek ve İtalyan gıda vadisindeki üreticileri ziyaret etmek için mükemmel bir fırsattır. 

Başlangıç tarihleri: Şubat 2021, Mayıs 2021, Ekim 2021

 

 İtalyan Modern Pastacılık Programı (pastacılık)  
 İlk üç hafta boyunca, öğrenciler temel pastacılık tekniklerini öğrenir, takip eden altı hafta boyunca modern pastacılık sanatını öğrenmek için ileri teknikleri incelerler.  İtalyan Pastacılık sektörünü en iyi temsil eden ünlü pastane şefleri rehberliğinde İtalya'da bir pastane, restoran veya otelde üç aya kadar staj yapılır.    

Kurs süresi: 5 ay 
Başlangıç tarihleri: Mayıs 2021

 

A Taste of Italy-Mutfak Yaz Kursu

 Özel formatlı bir kurs olan ‘A Taste of Italy’ az zamanı olan ve İtalyan mutfağını keşfetmek isteyen İtalyan mutfağı severler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu program aynı zamanda Italian Culinary Program ve Italian Modern Pastry Programlarına hazırlık kursudur.

Kurs süresi: 1 hafta
Kurs tarihleri: Temmuz-Eylül 2021

*Kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. 

 

*Kursların eğitim dili ingilizcedir.

Program ücreti ve başvuru koşulları için bize ulaşınız


*
Başvurular kurs başlangıcından en geç 90 gün öncesine kadar yapılmalıdır. Dönemlerin son başvuru tarihleri için bizimle irtibata geçiniz;

bilgi@pianeta-italia.com - 0212 347 47 13

İtalyanca bilenler ya da başlangıç seviyesinde olanlara, hatta profesyoneller ve amatörler için paket program sunan kurslardır. Bu programlarla geleneksel İtalyan mutfağı tarihi, hakiki zeytinyağı yapımı ve tadımı, şarap tadımı hakkında bilgilenebilir, restoranda şef demonstrasyonu ile leziz anlar yaşayabilirsiniz. Hatta eğitmenle birebir derslerde kendinizi İtalyan yemekleri pişirirken bile bulabilirsiniz.

Dersler Toskana mutfağına özel, İtalya’nın tüm bölgelerinin temel mutfak temalarını içerir. Her gün sabah İtalyanca dersleri, öğleden sonra ise programa göre yemek pişirme dersleri verilir. Seansların takibinde hazırlanan yemeklerin tadımı olur. Kurs sonunda katılımcılara sertifika verilir. Temel seviyede İtalyanca bilgisi istenmektedir.

Yeni başlayanlar için: COOKING (Floransa)

  • 2-3-4 haftalık seçenekler
  • Temel İtalyanca kursu ve amatörler icin haftada 6 saat “Italian Cooking” kurslarından oluşur

 

İtalyan mutfağının sırlarını keşfetmeye hazır mısınız?

  Bilgi İçin Hemen Arayın