? RUFA - İtalya'da Tasarım - Pianeta Italia

 

Rufa Academy Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz

 

Telefonla Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayınız

Online Randevu Almak İçin Tıklayınız

Roma Güzel Sanatlar Akademisi – RUFA (Rome University of Fine Arts) 1998 yılında Roma’da kurulmuş, uluslararası bir sanat akademisidir. İtalya Eğitim Bakanlığı MIUR ve YÖK tarafından da tanınan bu özel üniversite gerek tasarım gerekse iletişim, sanat, medya, sinema alanlarında uzman akademik kadrosu ile eğitim vermektedir. Pianeta Italia Eğitim ve Danışmanlık olarak; Rufa Academy başta olmak üzere, İtalya’da yer alan üniversite ve sanat akademilerine gitmek isteyenlere hizmet vermek amacıyla, işlemlerinize yön vermek, kolaylaştırmak ve uzman ekibimizle çözümler üretmek için yanınızdayız. İtalya’da eğitim görmeyi bir hayalin ötesine taşıyarak, sizlere kaliteli ve kapsamlı bir hizmet vermeyi vadediyoruz.

 

Kısaca Pianeta İtalia

Kısaca Pianeta Italia

 

 Pianeta Italia Eğitim ve Danışmanlık, İtalya’daki tüm eğitim ve sertifika programları için danışmanlık yürüten bir firmadır. Ayrıca MEB’e bağlı bir İtalyanca Kurs Merkezi’dir. Firmamızı kurma amacımız, İtalya’da yer alan üniversiteler, dil kursları, sertifika programları, yaz okulları gibi eğitim aktivitelerine katılmak isteyenler arasında bir köprü oluşturma, hayalleri, uzman ve deneyimli kadromuz ile gerçekleştirme isteğimizdir. Uluslararası platformlarda kendini kanıtlamış ve her yıl binlerce öğrencinin geldiği üniversitelere gitmek için uzman kadromuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

 RUFA'yı Yakından Tanıyalım

RUFA’yı Yakından Tanıyalım

 

 

Roma’nın merkezinde bulunan Rufa bünyesinde, 7 adet lisans, 9 adet yüksek lisans olmak üzere toplamda 16 bölüm bulundurur. Rufa, 1998 yılında Sanatçı Alfio Mongelli tarafından, sanata katkı sağlamak adına kurulmuştur. Eğitim dili İtalyanca ve İngilizce olan Rufa eğitimi, ciddi bir disiplin ve emek gerektirmektedir. İtalya tasarım okulları arasında öne çıkan okullardan biri olan Rufa, öğrencilere, okudukları bölümle eş zamanlı olarak, çeşitli kuruluşlar aracılığı ile staj yapma olanağı tanır.

Sanatın merkezinde yer alan Roma şehrinde konumlanmış olan Rufa, müfredatı, güçlü içerikleri ve uzman akademik kadrosuyla her yıl yeni öğrenciler ile buluşmaktadır. Rufa bünyesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvuru dosyalarını  Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firması olarak eksiksiz bir şekilde hazırlamaktayız.

 

 RUFA'nın Başvuru Aşamaları

RUFA İçin Başvuru Aşamaları

 

Rufa, dünyanın her yerinde akademik kariyer için ilk sıralarda tercih edilen bir sanat akademisidir. Biz de Pianeta Italia Eğitim ve Danışmanlık olarak Rufa bünyesinde eğitim almak isteyenlere başvuru basamaklarını kolaylaştırıyoruz. Böylelikle siz istemiş olduğunuz üniversitede eğitim görme hayallerinizi gerçeğe dönüştürürken, biz, yorucu ve sıkıntılı aşamaları sizden devralıyoruz. Pianeta Italia ile Rufa Academy bünyesinde eğitim görmek, uzman ekibimiz sayesinde çok kolay. Rufa Academy için belirtilen başvuru aşamaları şu şekildedir:

Okula başvuru ve evrakların incelenmesi

Konsolosluk Denklik Prosedürü

Vize işlemleri

Oturum izni

Konaklama

Pianeta Italia, Rufa için okula başvuru evraklarından başlayan ve oturum işlemlerine değin uzanan bu stresli yolu sizin için, sizin adınıza takip eder. Rufa Academy  başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. İtalya’da yer alan üniversitelerin ve sanat akademilerinin resmi temsilcisi olarak, uzman ve deneyimli ekibimiz ile Rufa Academy başvurularınızı gelin birlikte gerçekleştirelim.

 

 RUFA'da Dersler

 

RUFA'da Dersler

 

Rufa Academy, uzman kadrosu ve güçlü müfredatı ile İtalya’nın önde gelen tasarım okullarından biridir. Bu sebeple Rufa bünyesinde eğitimi verilen dersler, sıkı bir disiplin ile çalışmayı gerektirir. Rufa Academy programında 3 yıllık üniversite, 2 yıllık yüksek lisans ve yaz okulu bölümleri mevcuttur. Rufa Academy bölümleri aşağıdaki gibidir:

 3 Yıllık Üniversite Bölümleri

 

 Graphic Design - Grafik Tasarım (İtalyanca)

 Design - Tasarım (İtalyanca/İngilizce)

 Cinema - Sinema (İtalyanca)

 Set Design – Sahne Tasarım (İtalyanca)

 Painting - Resim (İtalyanca/İngilizce)

 Sculpture - Heykel (İtalyanca/İngilizce)

 Photography - Fotoğrafçılık (İtalyanca)

 2 Yıllık Yüksek Lisans Bölümleri

  Multimedia Arts&Design – Virtual Reality- Multi Medya Sanatları ve Tasarım (İtalyanca)

Multimedi Arts&Design- Digital Humanities- Multi Medya Sanatları ve Tasarım (İngilizce)

 Visual and Innovation Design - Görsel ve İnovasyon Tasarımı (İtalyanca)

 Computer Animation & Visual Effects - Bilgisayar animasyonu ve Görsel efektler (İtalyanca)

 Film Arts - Film Sanatları (İtalyanca/İngilizce)

 Set Design – Sahne Tasarımı (İtalyanca)

 Sculpture - Heykel (İtalyanca/İngilizce)

 Painting - Resim (İtalyanca/İngilizce

 Printmaking- Baskıresim (İngilizce)

 Summer Academy 2019

3 temmuz-12 temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak bir workshop’tur.

 Dilediğiniz programlara katılmak ve İtalya’nın en özel, en kaliteli okullarından biri olan Rufa bünyesinde eğitim almak için, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Eğer Rufa İtalyanca bölümlerde eğitim almak isterseniz, uzman İtalyanca ekibimizden dil yeterliliğinizi sağlayabilir ya da arttırabilirsiniz.

 

RUFA'yı Tercih Etmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

RUFA'yı Tercih Etmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

 

 İtalya’nın önde gelen sanat akademilerinden biri olan Rufa Academy, dünyanın dört bir yanından eğitim almak isteyenlerin başvuruda bulunduğu özel bir üniversitedir. Bu seçkin üniversitede eğitim almak isteyenlerin, gitmeden önce bilmesi gereken birkaç husus vardır. Rufa Academy, öğrenim dili İngilizce – İtalyanca olan bir okuldur.

  İtalyanca bölüm okuyacakların en az B1 seviyesinde İtalyanca bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple İtalyancanızı Pianeta Italia’da İtalyancaya hakim uzman İtalyan eğitmen kadromuz eşliğinde öğrenebilirsiniz.

 Yurtdışı eğitim programlarına gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus da; hizmet almak istediği danışmanlık firmalarını iyi bir şekilde araştırmak ve seçmektir. Pianeta Italia Eğitim ve Danışmanlık, sadece İtalya ve İtalyanca odaklı eğitimi ile gideceğiniz ülkeye yönelik yoğun ve kapsamlı bir eğitim anlayışı ile hizmet verir.

 Rufa Academy başta olmak üzere, diğer yurtdışı okulları için, gerekli başvuru koşullarını başından sonuna kadar titizlikle takibini yapar. İster Rufa ister diğer okullar olsun, İtalya’da eğitim görmek için başından sonuna kadar karşılaşabileceğiniz her sorunun çözümünü aktif bir şekilde sağlıyoruz. Böylece Roma’nın merkezinde Rufa gibi seçkin bir üniversitede eğitim almanız için uzman ekiplerimizi ve kaliteli hizmet anlayışımızı değerli ilgilerinize sunuyoruz.

 

Sanatın Şehrine Eğitim Yolculuğu

 

Sanatın Şehrine Eğitim Yolculuğu

Kaliteli hizmeti görev edinmiş Pianeta Italia ailesi olarak, İtalya’da eğitim görmek isteyen her öğrenciyi bünyemize katılmaya çağırıyoruz. Bu zorlu eğitim yolculuğuna başlamadan önce, İtalya hayallerini gerçeğe dönüştüren uzman ekibimiz ile tüm süreci yönetip sizi sanatın merkezine uğurlamak istiyoruz. Dünyanın en kaliteli sanat akademileri içerisinde yer alan üniversitelerden dilediğiniz bölümü okumanıza sunduğumuz katkıdan ötürü kıvanç duymaktayız.

 

Rufa Academy Başvuru Aşamaları

• Okula başvuru ve evrakların incelenmesi
• Konsolosluk denklik prosedürü
• Vize işlemleri
• Oturum izni
• Konaklama

Rufa Academy Üniversite Bölümleri (3 Yıllık)

 • Graphic Design (İtalyanca)
 • Comics and Illustration (İtalyanca)
 • Design (İngilizce/İtalyanca)
 • Sustainable Fashion Design (İtalyanca)
 • Cinema (İtalyanca)
 • Photography and Audiovisual (İtalyanca)
 • Set Design (Italian)
 • Painting (İngilizce/İtalyanca)
 • Sculpture and Installations (İngilizce/İtalyanca)

Rufa Academy Yüksek Lisans Bölümleri (2 Yıllık)

 • Fine Arts (İngilizce)
 • Visual and Innovation Design (İtalyanca)
 • Computer animation and Visual effects (İtalyanca)
 • Multimedia Arts and Design (İtalyanca)
 • Film Arts (İngilizce)
 • Set Design (İtalyanca)

RUFA – Summer Academy (2022)

 • Art
 • Design
 • Photography and Film-making
 • History of Art, Design and Italian Style

 

 

 

 

  Bilgi İçin Hemen Arayın