? İtalya'da Dil Kursları Hakkında Tüm Cevaplar - Pianeta Italia

İtalya'da Dil Okulları - Dil Kursları

Pianeta Italia, İtalya'nın en saygın ve başarı ortalaması yüksek dil okulları ile anlaşmalıdır. Bu okulların tanıtımı, başvuruları ve konaklama gibi hizmetlerimiz ücretsiz olarak danışmanlık dahilinde sizlere sunulmaktadır.

Linguaviva Milan | Linguaviva Floransa

Linguaviva ilk şubesini Floransa’da 1976 yılında açmıştır. Sonrasında ‘’made in Italy’’ markasının temellerinin atıldığı teknoloji ve yaratıcılığın şehri Milano’da bir dil okulu daha açarak çapını genişletmiştir. Junior öğrenciler için de Lignano’da yaz kampı seçeneği sunar. 

Linguaviva İtalyan dili kursları dışında tasarım, moda, mutfak sanatları ve müzik alanlarında da kurslar düzenlediği için öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Okul, özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vemeyi hedeflemektedir. Öğrencilerine geniş konaklama imkanları da sunmaktadır.

Language Star Awards İtalyan dil okulları arasında, 2006, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında birincilik ödülü almıştır.
Linguaviva Grup Italian Ministry of Education tarafından İtalyan dilini ve kültürünü yabancı öğrencilere öğretmekte yetkili bir okuldur.


Scuola Leonardo Da Vinci Milan | Siena | Roma - Floransa

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılından bu yana yüksek kaliteli dil eğitimini İtalya'nın dört önemli şehri olan Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. 

Okul özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vermeyi hedeflemektedir. Sınıflar farklı okullardan gelen öğrenciler ile sınıf başına maximum 12 kişilik küçük gruplar ile oluşturulmaktadır.  Aile yanı, özel daireler, otel ve residence seçenekleriyle okul birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. 


International House Milan 

International House World Organization, dünya genelinde 50 ‘den fazla ülkede 140’tan fazla yabancı dil eğitim merkezini bir araya getiren uluslar arası bir dil okulları ağıdır.  IH okulları; Vietnam’dan Çin’e, Polonya’dan Ukrayna’ya , Rusya’dan Portekiz’e, Meksika’dan Çek Cumhuriyeti’ne kadar çok geniş bir coğrafyada konumlanmıştır.


Il Centro - Milano

Il centro Milano 1986 yılında Milano’da iki eğitimci tarafından kurulmuştur. PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Aligiheri) sertifika sınavları için yetkili merkezdir.  Okul, özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır.


SpazioLingua - Milano 

Tecrübeli öğretmen ve dil bilimciler tarafından kurulan SPAZIOLINGUA, Milano’nun tarihi kent merkezinde yabancılara İtalyan dilini ve kültürünü öğreten bir okuldur. Sınıf dersleri, ’aperitivo’ ve şarap tadımı gibi eşsiz deneyimleri ve ilgi çekici yerlere yapılan rehberli ziyaretleri içeren geleneksel ve kültürel aktivitelerle genişletilir.


Accademica Studio Italia - Roma

1985 yılında Roma’da kurulmuş olup  30 yılı aşkındır eğitim veren köklü bir dil okuludur. Modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Yoğun İtalyanca kursları, junior programları, İtalyanca sınav hazırlık kursları verilmektedir


Accademia Europea - Floransa

Accademia Europea di Firenze 2005 yılında Floransa’da kurulmuş olup  İtalyanca,  sanat, müzik, dans ve kültür kursları düzenleyen uluslararası bir kurumdur. Okul binası Duomo Meydanı, Ponte Vecchio Köprüsü, Signoria Meydanı ‘na birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.AEF muhteşem konumu ve  bu kentin çok çeşitli kültürel faaliyetleri ile klasik sınıf eğitimini birleştirerek  kendini İtalyan dili ve kültürünü  öğretmeye adamıştır.


Scuola Tricolore - Cenova 

Scuola Tricolore Dil okulu 2005 yılında kurulmuş olup Cenova’nın tam merkezinde bulunmaktadır. İtalyanca eğitim için Cenova’yı tercih eden öğrenciler Scuola Tricolore  Dil Okulu sayesinde hem kaliteli bir İtalyanca eğitimi alır hem de okul tarafından düzenlenen çeşitli aktivitelere katılarak şehri ve İtalyan kültürünü yakından tanıma imkanı yakalarlar.


A Door To Italy - Cenova

A Door To Italy Dil Okulu 2002 yılında kurulmuş olup Cenova’nın en eski dil kursları arasındadır. Dersler 19.yy’dan kalma tarihi bir binada verilmektedir. Eğitmenler hızlı öğrenmeye teşvik eden İletişim metodunu takip ederler. Öğrenciler özellikle yazın hem tatil hem dil öğrenimi için Cenova’yı tercih etmektedir.


CiaoItaly - Torino

CiaoItaly Dil Okulu 2008 yılında Torino’da kurulmuştur. ASILS, AIL, Eduitalia gibi kuruluşların üyesidir. Okul, özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır.

Ayrıca Siena Üniversitesi yetkisiyle Ditals sınavlarına hazırlık kursları da düzenlemektedir. İtalyanca Dil kursunun yanı sıra italyan edebiyatı, italyan sineması ve müziği gibi dersler de verilir. Torino’da üniversite okumaya giden öğrencilerin italyanca öğrenimi için tercih ettikleri kaliteli bir okuldur.


Accademia Italiana - Salerno

1997’den beri italyanca kursları sunan dil okulu Salerno’nun en güzel caddelerinden biri olan Via Roma’da bulunmaktadır. Tarihi okul binası deniz kıyısındadır ve tarihi merkeze 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Salerno italyanca kursuyla birlikte deniz tatilini kombine edebileceğiniz ideal bir yerdir.

Okul, özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır.Standart dil kurslarının yanı sıra mutfak ve şarap kursları da düzenler. Okul ayrıca Siena ve Perugia Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş Celi, CILS ve Ditals sınav merkezidir.


Arca - Bologna

Arca Dil Okulu 1998’de kurulan Bologna’daki en eski dil kurslarından biridir. İtalyanca öğretiminde iletişimsel ve tüme varım yaklaşımını benimsemiştir. Ortaçağ mimarisinin hakim olduğu şehir tarihi dokusuyla ziyaretçilerini büyüler.

Ayrıca avrupanın en eski üniversitesine ev sahipliği yaptığı için ‘’alim şehir’’ olarak da anılmaktadır. Turistik bir şehir olmaktan ziyade daha çok öğrenci şehridir. Arca Bologna Dil Kursu bu öğrenci şehrinde kaliteli bir italyanca eğitimi sunar. Celi ve CILS sınavlarına hazırlık kurslarının yanı sıra sanat, edebiyat, sinema kursları da düzenler.


Tiberius International - Rimini

Tiberius International Dil Okulu 1994 yılında Rimini’nin tarihi şehir merkezinde kurulmuştur. Okul, etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Siena Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş Ditals sınav merkezidir.


ILS Otranto - Otranto

2003 yılında kurulan Italian Language School –ILS- şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde sahil şeridinde bulunmaktadır. Etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Hem dil öğrenip hem tatil yapmak isteyenler için uygun ve kaliteli bir dil okuludur.


Linguait - Verona

LinguaIt Dil okulu Verona’daki Volpini-Jenna Sarayı’nın içerisine konumlanmıştır. Verona’nın tarihi merkezindeki en güzel bina olarak anılır. Donanımlı eğitmenleri ve sınıflarıyla kaliteli bir dil eğitimi sunar. Kurum, İtalyanca dil eğitiminin yanı sıra sanat tarihi, edebiyat gibi kültür kursları düzenlemektedir.


ILM - Pisa

1981 yılında açılan Istituto Linguistico Mediterraneo (ILM) dil okulu Toskana’nın tarihi ve turistik şehirleri olan Pisa ve Viareggio’da konumlanmıştır. Galileo Galilei ve Andrea Bocelli’nin memleketi olan Pisa Küçük bir üniversite şehridir. Viareggio ise gece hayatıyla, denizi ve alışveriş mağzalarıyla ünlüdür.

Italyan dilini, kültürünü ve yaşam tarzını öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği şehirlerin başında gelir. Donanımlı eğitmenleri ve sınıflarıyla kaliteli bir dil eğitimi sunar.

-4 haftalık (1 ay) standart dil kursu 750€ ile 1.200€ arası
-12 haftalık (3 ay) standart dil kursu 1.350€ ile 2.050€ arası
-24 haftalık (6 ay) standart dil kursu 2.600€ ile 3.840€ arası

  Bilgi İçin Hemen Arayın