? İtalya'da Tasarım Eğitimi - Pianeta Italia

 

İtalya’da Tasarım Eğitimi

 

Telefonla Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayınız

Online Randevu Almak İçin Tıklayınız

Günümüzde birçok kişi moda başta olmak üzere yaratıcılık gerektiren branşlarda kendini göstermek ve geliştirmek adına üniversitelerin tasarım bölümlerini tercih etmektedir.  Şayet sizler de yurt dışında farklı branşlarda tasarım eğitimi almak istiyorsanız İtalya’da Tasarım eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’da Tasarım dersleri İngilizce olarak ve özel akademilerde verilmektedir. Lisans alanında; Design/tasarım, Fashion Design-Marketing/moda tasarım ve pazarlama, Media Design/basın yayın tasarım, Graphic Design/grafik tasarım, Visual Arts/görsel tasarım, Product Design/ürün tasarım, Painting/çizim gibi alanlarda verilen eğitim programlarından sizlerde yararlanabilirsiniz. Yanı sıra tüm bu branş çeşitliliği, master alanında da geniş bir skalaya sahip durumdadır. İtalya’da bulunan üniversitelerin tasarım bölümleri, öğrencilerin portfolyolarını ve evraklarını inceleyerek öğrenci kabul etmektedir.

Üniversitelerin tasarım bölümlerinde verilen tüm eğitimler, profesyonel eğitimci ve akademisyenler tarafından verilmektedir. Dolayısıyla da eğitimlerinin ardından öğrencilerin mezun olması durumunda öğrencilere büyük firmalarda staj olanağı ve proje üretme imkanları sunulmaktadır.  Başarılı öğrencilerin yılsonu sergiledikleri defile ve kreasyonları medya tarafından takip edilirken bu aktiviteler,  ünlü markaların ve İtalya’da Tasarım firmalarının da gözünden kaçmamaktadır.

PIANETA ITALIA İtalya’da Tasarım eğitim danışmanlık olarak; MARANGONI, DOMUS ACADEMY, NABA, IED, POLIMODA, POLIDESIGN, SPD, RUFA, ACCADEMIA ITALIANA gibi saygın okulların resmi temsilciliğini yapmaktayız. PIANETA ITALIA firması,  İtalya’da tasarım eğitimi almak isteyen kişiler için tasarım akademilerine başvuru ve kayıt işlemlerinizi yürüterek  İtalya’da Tasarım eğitimi veren üniversitelerinyetkili kadrosuyla önemli bir köprü oluşturmaktadır.

 

 

İtalya’da Eğitim Bakanlığına Bağlı Lisans Eğitimi Veren Akademiler Hangileridir?

 

NABA, IED, ISTITUTO MARANGONI, ACCADEMIA ITALIANA, RUFA gibi okullar İtalya Eğitim Bakanlığı’na bağlı İtalya Tasarım akademilerindendir.

İtalya'da Bulunan Tasarım Akademileri Hangisidir  ?

 

İtalya’da Bulunan Master Tasarım Akademileri Hangileridir?

 

DOMUS ACADEMY,  ISTITUTO MARANGONI, IED,  NABA, POLIDESIGN,  POLIMODA,  SPD, RUFA,  ACCADEMIA ITALIANA,  ISTITUTO MODA BURGO gibi tasarım akademileri, eğitiminizin ardından master yaparak kendinizi geliştirebileceğiniz ve donanımınızı arttırabileceğiniz İtalya’da Tasarım eğitimi veren kurumlardandır.

 

İtalya'da Tasarım Tasarım Bölümlerine Nasıl Başvuru Yapılır ?

 

İtalya’da Tasarım Bölümlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

 

 İtalya’da Tasarım akademilerine başvuru; portfolyo ve öğrenciye ait diğer resmi evrakların sunumu ile başlar. Ardından  İtalyan konsolosluklarına resmi dilekçelerle gidilerek başvuru ve evrak teslimi ile sürdürülür. Eğitim vizesi işlemleri tamamlandığında her Ekim ayında akademik süreç başlamakta ve dersler görülmektedir.

 PIANETA ITALIA eğitim danışmanlık firması olarak İtalya’da özel tasarım akademilerinin resmi temsilciliğini yapmaktayız. Bizi tercih etiğinizde; kayıt, vize, konaklama ve oturum izni hizmetleri tarafımızdan ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

 

İtalya'da Tasarım Akademileri Hakkında Kısaca Bilgi

 

İtalya Tasarım Akademileri Hakkında Kısaca Bilgi

 

Domus Academy; 1982 yılında Milano’da kurulmuş olan Domus Academy,  İtalya’da Tasarım alanında master programları sunan ilk akademidir. Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Denis Santachiara gibi ünlü tasarımcılar burada eğitim vermiştir. Akademi, master öğrencilerine büyük firmalar için yılda 5-6 proje ve workshop imkanı sunmaktadır. Workshoplar ve stajlar, büyük firmaların yöneticileri, tasarımcıları ve sanatçılarının işbirliğinde yapılır. Rufa; Roma Güzel Sanatlar Akademisi MIUR’un tanıdığı özel bir sanat akademisidir. Burada İtalya’da Tasarım alanında uzmanlaşmış eğitimciler, öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürerek işgücüne katılmalarına destek vermektedir. Rufa’da staj yapma imkanı mevcutken, lisansta 7, yüksek lisansta 9 bölüm bulunuyor. Eğitim dili İtalyanca ve İngilizcedir.

 NABA; 1980 yılında kurulan Naba Academy, 2016 yılında ‘Business of Fashion’ sıralamasında lisans programlarıyla ilk 50’de yer alırken, yüksek lisans programlarında da ilk 25 içinde yer almıştır. 17.000 m2’lik bir alanda  kurulan akademi, 13 modern binasıyla Milano’nun Navigli bölgesinde yer alıyor. Mezunlarının %90’ını ilk yılında iş sahibi yapmayı başaran bu  Tasarım akademisi, Türkiye üniversiteleriyle  ERASMUS anlaşmalıdır.

 Poli Design; Politecnico diMilano’ya bağlı Poli Design, öğrencilerine bir yıllık sektörel master programları sunan İtalya’da Tasarım okuludur.Büyük şirketler, meslek kuruluşları ve kurumlar arasında bir ara yüz görevi gören Poli Design in amacı; akademiyi ve iş dünyasını birleştirmek, enstitüler – üniversiteler-firmalar arasında köprü görevi yapmaktır.

 IED; 1966’da kurulan IED;  Milano, Roma, Torino, Floransa, Venedik, Barcelona, Madrid, Sao Paolo (Brezilya), Rio de Jainero gibi 7 farklı şehirde 11 kampüste eğitimlerini sürdürmektedir. Burada İtalya’da Tasarım konusundamoda, görsel tasarım ve işletme dalı programları, sertifika programları ve yaz kursları düzenlenmektedir.

 Polimoda; 1986 yılında Floransa Komünü ve girişimcilerinin işbirliği ile kurulan Polimoda, Floransa şehrinde bulunmaktadır. Salvatore Ferragamo ve Santo Versace gibi moda devleri tarafından İtalyada Tasarım okulu olarakkurulmuştur. 2018 Fashionista dünya sıralamasında 6. Sırada yerini alır.

 Istıtuto Marangoni; 1935 yılında Milano’da kurulan Istıtuto Marangoni, İtalya’nın en ünlü moda okullarından biridir. Milano, Floransa, Londra, Paris, Shanghai, Mumbai, Shenzen, Miami gibi şehirlerde de kampüsleri bulunan İtalya’da Tasarım okuludur. 2018 Fashionista dünya sıralamasında 8.sırada yerini alır.

Fratelli Pesenti; (Politecnico di Milano’ya bağlı) Mimarlık, inşaat mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinin bulunduğu bu okulda mezunlar sektöre en iyi şekilde hazırlanmaktadır. İtalya’da Tasarım eğitimi veren bu okulda eğitim dili İngilizce’dir.

Istituto Di Moda Burgo; 1961 yılında Fernando Burgo tarafından Milano’nun ana caddesi üzerinde kurulan bu köklü akademide en iyi moda eğitimleri verilmektedir. Dolce & Gabbana, Krizia, Armani, Gucci, Gianfranco Ferré gibi dünya markaları, üniversitelerin iş birlikçilerindendir. Pratik ve moda sektörüne odaklanan perspektifiyle İtalya’da Tasarım üniversiteleriarasında nam salmıştır.

ISAD; 1980 yılında mimarlardan oluşan bir grup tarafından, profesyonel tasarımcıların yetiştirildiği bir yüksekokul olarak kurulmuştur. Eğitim; İtalya’da Tasarım  ve mimarlıküzerine kuruludur.

Accademia Italiana; Floransa ve Roma’da merkezleri olan bu üniversite, Floransa ayağında modaya,  Roma kısmındaysa mobilya, kumaş, grafik tasarım, fotoğrafçılık gibi alanlara odaklıdır.

Florence Design Academy; İç mimarlık, endüstriyel grafik, İtalya’da Tasarım, 3D grafik ve 3D animasyon alanlarında eğitim veren bir üniversitedir. Ödül alan eğitimcileriyle Avrupa’nın en iyi okullarından biri olarak anılır.

Scuola Politecnica di Design; 1945 yılında Nino di Salvatore tarafından kurulmuştur.  Ülkede tasarım branşlı ilk yüksek lisans programı sunan okuldur.

Haute Future Fashion Academy;  İtalya’da Tasarım alanında İtalyan Modacılar Odası CNMI ile işbirliği içinde olan ve ileri düzey eğitim veren bir akademidir. Haute Future Fashion Academy tasarım ve moda alanlarında lisans, master ve sertifika programları sunar.

 

  Bilgi İçin Hemen Arayın